Zamestnanci nemocnice budú môcť načerpať nové sily pri kondičnom cvičení na trampolínach

JumpingOrez290Ukážkovú hodinu kondičného programu, ktorý patrí medzi svetové jednotky v skupinovom cvičení, zorganizoval zamestnávateľ a predstavitelia Jumping Fitness World Federation (JFWF) v piatok 24.1.2014 v priestoroch návštevnej haly nemocnice.
Otvorenú hodinu  viedla majsterka sveta v JumpigFit,  Lila Katona z Maďarska. Zamestnanci si mohli pod jej vedením zacvičiť na  pätnástich trampolínach, ktoré na tento účel zapožičala jumpingová federácia.  
Z prostriedkov sociálneho fondu plánujeme niekoľko kusov trampolín zakúpiť. Máme už vyhradené priestory, v ktorých chceme tento kondičný program bezodplatne zabezpečiť v rámci regenerácie pracovnej sily našim zamestnancom.  Z radov našich zamestnankýň sú už vyškolené dve  certifikované cvičiteľky.  Zatiaľ začneme s cvičením jedenkrát týždenne.     
V prípade záujmu našich zamestnancov počet hodín rozšírime. Zdravotnícki zamestnanci sú počas svojej práce vystavení veľkej zodpovednosti a tlaku. „Týmto programom by sme im radi poskytli možnosť uvoľniť sa a načerpať energiu. Relax tak majú zabezpečený hneď po práci a pod jednou strechou“, približuje Miriam Lapuníková, ekonomická námestníčka nemocnice.

 

„JumpingFit je jednoduché cvičenie, ktoré má priaznivý vplyv na organizmus a prospieva celému telu, pričom šetrí pohybový aparát, kĺby a chrbticu“, upresňuje účinky cvičenia prezident JFWF Miroslav Ambruš.

Predpokladáme, že jumping osloví všetky vekové kategórie. Naďalej rokujeme s  Filolzofickou fakultou UMB o zazmluvnení plávania pre našich zamestnancov v priestoroch ich plavárne počas pracovných dní. V minulom roku mali možnosť ísť si zaplávať počas víkendu.  Ak si zamestnanci z tejto ponuky nevyberú, majú možnosť ešte využiť na podporu svojho zdravia  Relax kupóny, ktoré v hodnote 12,48 EUR štvrťročne dostáva  každý zamestnanec nemocnice.