Vďaka futbalistom majú onkologickí pacienti vo FNsP FDR novú kúpeľňu

Foto1_290Z prostriedkov vyzbieraných počas benefičného Memoriálu Petra Dzúrika zrekonštruovali pre pacientov Onkologickej kliniky kúpeľňu aj sociálne zariadenie v mužskej časti kliniky.
Pred pár dňami  ju pacientom do užívania odovzdali za prítomnosti organizátorov memoriálu OZ New Faces a  osobností FK Dukly Banská Bystrica.

Generálny riaditeľ  Tomáš Geist, športový riaditeľ Martina Poljovka, slovenský  reprezentant a bývalý hráč Dukly Martin Jakubko a   Vladimír Ivan  z Občianskeho združenia New faces na návšteve nemocnice  v  spoločnosti prednostu Onkologickej kliniky Vladimíra Maleca  kompletne vynovenú kúpeľňu a sociálne zariadenie „skolaudovali“ a vyslovili radosť, že aj vďaka ich pomoci bude pobyt ťažko skúšaných pacientov o čosi pohodlnejší.

Na obr. : zľava - generálny riaditeľ  FK Dukla  Tomáš Geist, Ing. Vladimír Ivan z  Občianskeho združenia New faces, prednosta Onkologickej kliniky SZU FNsP F.D. Roosevelta, športový riaditeľ Martina Poljovka, slovenský  reprezentant a bývalý hráč Dukly Martin Jakubko.

Zdroj: FNsp FDR

 

Foto_kpelna_290Zo vstupného, predaja tombolových lístkov, príspevkov hráčov a dražby dresov sa na memoriáli pre Onkologickú kliniku vyzbieralo spolu 4183 €. S prácami a zabezpečením rekonštrukcie nemal personál kliniky ani nemocnica nijaké starosti,  o celý priebeh sa postaralo Občianske združenie New Faces.  

Memoriál Petra Dzúrika bola spomienková akcia na osobnosť slovenského futbalu Petra Dzúrika, ktorý pred dvoma rokmi vo veku 41  rokov  prehral boj  s rakovinou. Jeho organizátormi  sú Futbalový klub Dukla Banská Bystrica a Občianske združenie New Faces a takýmto spôsobom si chceli uctiť pamiatku  svojho kolegu, priateľa a bývalého spoluhráča.  7. septembra tohto roku sa uskutočnil na štadióne na Štiavničkách jeho prvý ročník.

Peter Dzúrik bol počas liečby pacientom na onkológii vo FNsP F.D. Roosevelta  a to bol aj jeden z dôvodov, prečo vyzbierané peniažky putovali práve sem.