NEONATOLOGICKÁ KLINIKA ZORGANIZOVALA NETRADIČNÚ ZBIERKU

neonat ESC 290Kolektív Neonatologickej kliniky SZU pri FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica a ich OZ Človiečik dňa 16. novembra 2017 pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí zorganizoval netradičnú akciu na podporu oddelenia,  kde ročne zachránia a pomôžu stovkám predčasne narodených a kriticky chorých novorodencov.

V Europa Shoping centre v Banskej Bystrici predávali drobné výrobky, ktoré na túto príležitosť vlastnoručne vyhotovili personál kliniky a žiaci zo Základnej školy Spojová.  Predajom svietnikov, srdiečok, obrázkov a ďalších milých drobností vyzbierali spolu 1320 €, ktoré použijú na dovybavenie Neonatologickej kliniky SZU.neonat ESC2 290

Cieľom podujatia bolo návštevníkom priblížiť náročnosť starostlivosti o predčasne narodených a kriticky chorých novorodencov.  V stánkoch s výrobkami bol totiž počas celého dňa k dispozícii personál Neonatologickej kliniky.  Záujemcovia si na vlastné oči mohli pozrieť ako vyzerá inkubátor a súčasťou akcie bola  aj výstava fotografií malých odchovancov kliniky.