logofdr   Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica

Námestie L. Svobodu 1,  975 17 Banská Bystrica, SR
 


Čo je u nás nové

Voliť prezidenta SR budú môcť aj pacienti hospitalizovaní v nemocnici

Pacienti hospitalizovaní vo FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica budú mať možnosť voliť prezidenta SR priamo v nemocnici.

Voľby prezidenta SR 2019 sa v našej nemocnici uskutočnia dňa 16.03.2019 v čase od 10:00 hod.-12:00 hod. v monobloku B2, 10. poschodie, č. dverí 1070. V tomto čase bude pacientom umožnené voliť priamo vo volebnej miestnosti, alebo do prenosnej volebnej urny pri lôžku pacienta.

Pacienti v starom nemocničnom areáli (Oddelenie infektológie a Psychiatrická klinika) budú mať možnosť voliť len do prenosnej volebnej urny.  V prípade záujmu voliť, je potrebné informovať personál oddelenia, ktorý má  kontakty na členov volebnej komisie príslušného okrsku a vedia upovedomiť.
Podmienkou na účasť vo voľbách je hlasovací preukaz, ktorý si môžu občania vybaviť v mieste svojho trvalého bydliska, alebo trvalý pobyt na území okrsku.


KRATŠIE ČAKANIE NA LIEKY, NÍZKE CENY, NOVÉ SLUŽBY. OTVORILI SME ZREKONŠTRUOVANÚ LEKÁREŇ.

Nová lekáreňFNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica otvorila v pondelok 11. marca 2019 po týždňovej prestávke zrekonštruované priestory verejnej lekárne.

Lekáreň sa nachádza priamo v poliklinickej časti nemocnice a denne si v nej vyberú predpísané lieky stovky vyšetrených pacientov. Neraz sa stávalo, že pacienti čakali v rade siahajúcom až pred lekáreň. „Z tohto dôvodu sme sa rozhodli priestory lekárne rozšíriť. Pribudli dve výdajné miesta, čo umožní rýchlejšie vybavenie pacientov. Záleží nám, aby sme našim pacientom poskytli modernú lekárenskú starostlivosť. Pri návrhoch interiéru sme si nechali poradiť odborníkmi v tejto oblasti, na ich odporúčanie sme upravili aj category manažment. Dávame si záležať aj na cenovej politike, ceny voľnopredajných liekov sú u nás jedny z najnižších, ak nie najnižšie, v meste,“ približuje premeny lekárne Miriam Lapuníková, generálna riaditeľka FNsP F.D. Roosevelta Banská Bystrica.
Služby lekárne sa rozšírili aj o výdajňu zdravotníckych pomôcok. V najbližších mesiacoch sa zamestnanci lekárne zamerajú aj na zlepšenie komunikačných zručností s pacientmi, ktoré si zdokonalia na plánovaných školeniach.

„Návrat lekární v nemocniciach do vlastných rúk je v súlade aj s požiadavkami zriaďovateľa štátnych nemocníc Ministerstva zdravotníctva SR a naša nemocnica je dôkazom, že sa to dá a ide to na profesionálnej úrovni,“ dopĺňa generálna riaditeľka.
Zariadenie zriadilo vlastnú verejnú lekáreň ako prvá štátna nemocnica v SR ešte v roku 2013 s cieľom získať dodatočné prostriedky do svojho rozpočtu.

Od otvorenia je prevádzka lekárne zisková. Jej zisk pred zdanením dosiahol v roku 2018 výšku 220 tis. EUR. Zo zisku bola hradená aj rekonštrukcia. Komplexné úpravy vrátane nového zariadenia si vyžiadali prostriedky vo výške 70 tis. EUR.


MERANIE VNÚTROOČNÉHO TLAKU, ZBER POUŽITÝCH OKULIAROV, BEH V TME. TAKÝ BUDE TÝŽDEŇ BOJA PROTI ZELENÉMU ZÁKALU V BANSKEJ BYSTRICI.

V rámci Svetového týždňa glaukómu 2019, ktorý bude prebiehať 10. - 16.3. 2019, pripravili pre Vás Mesto Banská Bystrica, II. Očná klinika SZU FNsP F.D Roosevelta , Lions klub Banská Bystrica, Glaukóm o.z., Surveye, Europa SC BB a Slovenská glaukómová spoločnosť hneď niekoľko aktivít.

„11.3. 2019 Vám v Europa SC Banská Bystrica zmeriame od 9.00 – 16.00 hod. bezplatne vnútroočný tlak, krvný tlak a hladinu cukru v krvi. Tento deň sa bude konať aj zbierka použitých okuliarov pre krajiny tretieho sveta pod záštitou Lions Banská Bystrica.
12. 3. 2019 sa bude konať prednáška o glaukóme na Gymnáziu Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici.
13.3.2019 o 15.00 h naše aktivity vyvrcholia tzv. „Behom v tme, ktorého začiatok bude na Námestí SNP v Banskej Bystrici,“ približuje MUDr. Mária Praženicová z II. Očnej klinika SZU vo FNsP F.D. Roosevelta Banská Bystrica.

Urobte niečo pre seba a svojich blízkych a zapojte sa minimálne do jednej z aktivít.


Čítať ďalej...

Zákaz návštev je od 8. marca zrušený

Zrušenie zákazu2019


NA URGENTNOM PRÍJME MAJÚ VĎAKA DARU NOVÝ VIDEOBRONCHOSKOP

Dar CoopzmešNový flexibilný videobronchoskop získala FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica darom od nadácie slovenského obchodného reťazca COOP. Symbolický šek v hodnote 11 988 eur odovzdal vedeniu nemocnice minulý týždeň generálny riaditeľ COOP Jednota Slovensko, s.d Ján Bilinský a predseda predstavenstva spoločnosti COOP Jednota Krupina Jozef Vahančík.

„ Úprimne ďakujeme nadácii aj krupinskému spotrebnému družstvu za dlhoročnú podporu našej nemocnice. Videobronchoskop doplní vybavenie Oddelenia urgentného príjmu a bude lekárovi pomocou pri rýchlej diagnostike pacienta, ktorý má problémy s dýchaním. Práve na urgentnom príjme je nevyhnutné, aby mali zdravotníci dostupné vybavenie, ktoré im umožní rýchlo zistiť príčinu náhlej zmeny pacientovho stavu,“ približuje Miriam Lapuníková, generálna riaditeľka nemocnice.
Tenká flexibilná sonda na ktorej konci je kamera sa zavedie pacientovi cez dýchaciu trubicu do pľúc alebo priedušiek a lekár tak vie okamžite zistiť príčinu problému, ktorou môže byť prítomnosť cudzieho telesa, zápalu alebo nádoru. Lekár tak vie ihneď zhodnotiť stav a navrhnúť pre neho účinnú liečbu.


Čítať ďalej...

Ďalšie články...

 1. OZNAM: Rozširujeme priestory lekárne
 2. SONOGRAFIA JE NOVÝM TRENDOM V DIAGNOSTIKE ZÁPALOVÝCH OCHORENÍ ČREVA A PEČENE. V BANSKEJ BYSTRICI SA V NEJ ŠKOLILI LEKÁRI Z CELÉHO SLOVENSKA.
 3. V nemocnici platí zákaz návštev
 4. VO FNSP F.D.ROOSEVELTA SPUSTILI PRVÝ URGENTNÝ PRÍJEM DRUHÉHO TYPU
 5. NAJMODERNEJŠÍ NAVIGAČNÝ SYSTÉM NA SLOVENSKU POUŽÍVAJÚ LEKÁRI V BANSKEJ BYSTRICI
 6. Pokojné Vianoce a šťastný Nový rok
 7. ŠETRNEJŠIA DIAGNOSTIKA PĽÚCNYCH NÁDOROV VĎAKA NOVÉMU PRÍSTROJU
 8. Anestéziológovia organizovali už piaty ročník Bystrického Mikulášského kurzu
 9. PACIENTI OCENILI AJ LEKÁRA A SESTRU Z FNSP F.D.ROOSEVELTA
 10. OCENENIE IN MEMORIAM PRE PROFESORA KOTHAJA ZA CELOŽIVOTNÉ ZÁSLUHY V OBLASTI VEDY A TECHNIKY
 11. VIDEO: DOBRÝ PRÍBEH našej nemocnice
 12. Otvorili sme Oddelenie maxilofaciálnej chirurgie
 13. FNSP F.D.ROOSEVELTA JE HISTORICKY PRVÝKRÁT NEMOCNICOU ROKA. NIEKOĽKO ROKOV JE LÍDROM V TRANSPARENTONOSTI .
 14. POZITÍVNY VÝSLEDOK RECERTIFIKAČNÉHO AUDITU JE NÁŠ SPOLOČNÝ ÚSPECH
 15. VIDEO: Ambulantná pohotovostná služba od júla vo FNsP FDR
 16. Podporte našich odborníkov v ankete TOP Inovácie v medicíne
 17. AMBULANTNÁ POHOTOVOSTNÁ SLUŽBA BUDE PRE BANSKOBYSTRIČANOV OD JÚLA ZABEZPEČENÁ VO FNsP F.D.ROOSEVELTA
 18. Anestéziológovia z celého Slovenska si zdokonaľovali koordináciu a zvládnutie krízových situácií počas operácii
 19. INFEKTOLÓG ODPORÚČA: PRED CESTOU DO RIZIKOVÝCH OBLASTÍ NEPODCEŇTE OCHRANU PRED INFEKČNÝMI OCHORENIAMI
 20. Detičky v Našej škôlke cvičia v novej telocvični